ECO-S1CA333DA
ECO-S1CA333DA Panasonic Electronic Components
TS-HA,HB_DS.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 23mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 33000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.405 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 33000UF 20% 16V SNAP, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 23mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 33000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.7 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.405 A @ 100 kHz.