ECO-S1CA473EA
ECO-S1CA473EA Panasonic Electronic Components
TS-HA%2CHB_DS.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 47000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.5 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.325 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 47000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.5 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.325 A @ 100 kHz.