ECO-S1CP123AA
ECO-S1CP123AA Panasonic Electronic Components
ECO-S%20(TS-UP%20Series).pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.52 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.198 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 62mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.457" (37.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.52 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.198 A @ 100 kHz.