ECO-S2AP682EA
ECO-S2AP682EA Panasonic Electronic Components
TS-UP_Rev2010.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 100V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 49mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Capacitance: 6800 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.59 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 6800UF 20% 100V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 49mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Capacitance: 6800 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.59 A @ 100 kHz.