ECW-F2105JB
ECW-F2105JB Panasonic Electronic Components
ECWF(B).pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.906" L x 0.453" W (23.00mm x 11.50mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 1UF 5% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.768" (19.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.906" L x 0.453" W (23.00mm x 11.50mm).