ECW-F2395JB
ECW-F2395JB Panasonic Electronic Components
ECWF(B).pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 3.9UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.181" (30.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 3.9 µF
Size / Dimension: 1.299" L x 0.650" W (33.00mm x 16.50mm)
Написати відгук
Description: CAP FILM 3.9UF 5% 250VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.181" (30.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 3.9 µF, Size / Dimension: 1.299" L x 0.650" W (33.00mm x 16.50mm).