ECW-F4205JL
ECW-F4205JL Panasonic Electronic Components
ECWF4205JL
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP FILM 2UF 5% 400VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 0.984" (25.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 141V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.969" (24.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2 µF
Size / Dimension: 1.102" L x 0.630" W (28.00mm x 16.00mm)
на замовлення 322 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP FILM 2UF 5% 400VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 0.984" (25.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 141V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.969" (24.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 2 µF, Size / Dimension: 1.102" L x 0.630" W (28.00mm x 16.00mm).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ECW-F4205JL ECW-F4205JL Виробник : Panasonic Panasonic_ABD0000C245_1.pdf Film Capacitors 2uF 400V 5% MPP L/S=25mm
на замовлення 193 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
ECWF4205JL ECWF4205JL Виробник : PANASONIC ECWF6104JL.PDF Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; ECWF; 2uF; 400VDC; 28x16x23.1mm; THT; ±5%
Type of capacitor: polypropylene
Capacitance: 2µF
Tolerance: ±5%
Body dimensions: 28x16x23.1mm
Mounting: THT
Manufacturer series: ECWF
Operating voltage: 400V DC
Operating temperature: -40...105°C
Terminal pitch: 25mm