Продукція > PANASONIC > EEA-FC0J121B
EEA-FC0J121B
EEA-FC0J121B Panasonic
ABA0000C1209-1289053.pdf
Виробник: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 105C Radial FC Series
на замовлення 4231 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 12
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 120UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 450 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 200 mA @ 100 kHz.
Інші пропозиції EEA-FC0J121B
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEA-FC0J121B EEA-FC0J121B Виробник : Panasonic Electronic Components EEAFC0J121B Description: CAP ALUM 120UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.374" (9.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 450 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 200 mA @ 100 kHz