EEA-GA1HR22
EEA-GA1HR22 Panasonic Electronic Components
GA_Series_Type_A.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.059" (1.50mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 0.22 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.6 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.059" (1.50mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 0.22 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.3 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.6 mA @ 100 kHz.