EEC-F5R5U224A Panasonic Electronic Components
NF_Series_Rev_Jan_2016.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: -20%, +80%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.531" Dia (13.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Termination: PC Pins
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 220 mF
Voltage - Rated: 5.5 V
Написати відгук
Description: CAP 220MF -20% +80% 5.5V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: -20%, +80%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.531" Dia (13.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Termination: PC Pins, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.295" (7.50mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 220 mF, Voltage - Rated: 5.5 V.