EEC-S5R5H474A Panasonic Electronic Components
EEC-S5R5_Series_Rev_Mar_2018.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP 470MF -20% 200% 5.5V T/H
Tolerance: -20%, 200%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can - Horizontal
Size / Dimension: 0.748" Dia (19.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
Termination: PC Pins
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Capacitance: 470 mF
Voltage - Rated: 5.5 V
Написати відгук
Description: CAP 470MF -20% 200% 5.5V T/H, Tolerance: -20%, 200%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can - Horizontal, Size / Dimension: 0.748" Dia (19.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), Termination: PC Pins, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Capacitance: 470 mF, Voltage - Rated: 5.5 V.