EEG-A1H412CGE
EEG-A1H412CGE Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 4100UF 20% 50V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 107mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 4100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.4 A @ 120 Hz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 4100UF 20% 50V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 1.375" Dia (34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 107mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 4100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.4 A @ 120 Hz.