EEG-A2E602HGE
EEG-A2E602HGE Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 6000UF 20% 250V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm)
Capacitance: 6000 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 13.2 A @ 120 Hz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 6000UF 20% 250V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 36mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.125" (79.38mm), Capacitance: 6000 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 13.2 A @ 120 Hz.