EEG-A2V102FEE
EEG-A2V102FEE Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 350V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 221mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.11 A @ 120 Hz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 350V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 221mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 2.625" (66.68mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.11 A @ 120 Hz.