EEG-A2W242HNE Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 2400UF 20% 450V SCREW
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.252" (31.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 92mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 2400 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.74 A @ 120 Hz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 2400UF 20% 450V SCREW, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.252" (31.80mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 92mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 2400 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.74 A @ 120 Hz.