EET-HC2E391BF
EET-HC2E391BF Panasonic Electronic Components
TS-HC_Series.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 425mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.260" (32.00mm)
Capacitance: 390 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2 A @ 120 Hz