EET-HC2G221HF
EET-HC2G221HF Panasonic Electronic Components
TS-HC_Series.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 829mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 829mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 10 kHz.