Продукція > PANASONIC > EET-HC2G271JA
EET-HC2G271JA
EET-HC2G271JA Panasonic
panasonic_aba0000ce33-1196846.pdf
Виробник: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 270UF 400V ELECT TS-HC
на замовлення 78 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 675mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.22 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.708 A @ 10 kHz.
Інші пропозиції EET-HC2G271JA
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EET-HC2G271JA EET-HC2G271JA Виробник : Panasonic Electronic Components TS-HC%20Series%2C%20HA%20Type.pdf Description: CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 675mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.654" (42.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.22 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.708 A @ 10 kHz