EET-HC2S471DA
EET-HC2S471DA Panasonic Electronic Components
EET-HC%20Series%2C%20xA%20Type.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 388mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 420 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.71 A @ 120 Hz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 388mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 420 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.71 A @ 120 Hz.