EET-UQ2V102EA
EET-UQ2V102EA Panasonic Electronic Components
TS-UQ_Series_2007.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.54 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.956 A @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 199mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.54 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.956 A @ 10 kHz.