EET-UQ2V271CA
EET-UQ2V271CA Panasonic Electronic Components
TS-UQ_Series_2007.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 737mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.66 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.324 A @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.984" Dia (25.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 737mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.181" (30.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.66 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.324 A @ 10 kHz.