Продукція > PANASONIC > EEU-EB2C680SB
EEU-EB2C680SB
EEU-EB2C680SB Panasonic
Виробник: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 68uF 160VDC
на замовлення 626 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 160 V, Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 975 mA @ 100 kHz.
Інші пропозиції EEU-EB2C680SB
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEU-EB2C680SB Виробник : Panasonic Electronic Components Description: CAP ALUM 68UF 20% 160V RADIAL
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 160 V
Ripple Current @ Low Frequency: 750 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 975 mA @ 100 kHz