EEU-EB2E101
EEU-EB2E101 Panasonic
8576fileversion.pdf
Виробник: Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 250V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1.2A 5000h 105°C Bulk
на замовлення 1100 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 130
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 660 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
EEU-EB2E101 EEU-EB2E101 Виробник : Panasonic Electronic Components ABA0000C1024.pdf Description: CAP ALUM 100UF 20% 250V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 660 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.2 A @ 100 kHz
на замовлення 192 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
EEU-EB2E101 EEU-EB2E101 Виробник : Panasonic ABA0000C1024.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 100uF 250VDC
на замовлення 490 шт:
Мінімальне замовлення: 2
EEU-EB2E101 Виробник : Panasonic ABA0000C1024.pdf 16*31.5/250V100
EEU-EB2E101 EEU-EB2E101 Виробник : Panasonic 8576fileversion.pdf Cap Aluminum Lytic 100uF 250V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 1.2A 5000h 105°C Bulk
товару немає в наявності
товару немає в наявності
EEUEB2E101 EEUEB2E101 Виробник : PANASONIC EEUEB1J4R7SH.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; low ESR; THT; 100uF; 250VDC; Ø16x31.5mm
Type of capacitor: electrolytic
Capacitance: 100µF
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø16x31.5mm
Mounting: THT
Operating temperature: -25...105°C
Diameter: 16mm
Height: 31.5mm
Operating voltage: 250V DC
Service life: 5000h
Kind of capacitor: low ESR
Terminal pitch: 7.5mm
Operating current: 1.2A