EEV-FK1H101GP
EEV-FK1H101GP Panasonic Electronic Components
FK-Series_Type-V_Rev_Apr_2016.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 340 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 262.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 350 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.413" (10.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 340 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 262.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 350 mA @ 100 kHz.