EGSK-26-200-2P Festo Corporation
Accuracy: ±10µm
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Termination Style: Connector
Stroke Length: 7.874" (200.00mm)
Ingress Protection: IP10
Speed: 11.02 in/s (280.0 mm/s)
Construction: Ball Screw
Load Force (Dynamic): 26.08lbf (116.0N)
Написати відгук
Description: ELECTRICAL SLIDE, Packaging: Bulk, Type: Linear Axis (Without Motor), Accuracy: ±10µm, Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Termination Style: Connector, Stroke Length: 7.874" (200.00mm), Ingress Protection: IP10, Speed: 11.02 in/s (280.0 mm/s), Construction: Ball Screw, Load Force (Dynamic): 26.08lbf (116.0N), Acceleration: 10.00 m/s².