EJB015N2200
EJB015N2200 ETEK MICROELECTRONICS
6c5103c05f0bff0e6a0117f800c74eba.pdf
Виробник: ETEK MICROELECTRONICS
Description: 150V N-Channel Trench Power MOSF
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-261-4, TO-261AA
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 2A (Tc)
Supplier Device Package: PG-SOT223-3
Vgs (Max): ±20V