Продукція > ECE > EJF1321000
EJF1321000 ECE
EJF_Series.pdf
Виробник: ECE
Category: Microswitches SNAP ACTION
Description: Microswitch SNAP ACTION; 0.05A/30VDC; with short lever; SPDT
Manufacturer series: EJF
Leads: for PCB
Type of switch: microswitch SNAP ACTION
Switching method: ON-(ON)
Contacts configuration: SPDT
Switches features: with short lever
Operating temperature: -25...85°C
Body dimensions: 12.8x5.8x6.5mm
DC contacts rating @R: 0.05A / 30V DC
Max. contact resistance:: 100mΩ
Operating Force: 0.39N
Stable positions number: 1
Number of positions: 2
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис EJF1321000 ECE
Category: Microswitches SNAP ACTION, Description: Microswitch SNAP ACTION; 0.05A/30VDC; with short lever; SPDT, Manufacturer series: EJF, Leads: for PCB, Type of switch: microswitch SNAP ACTION, Switching method: ON-(ON), Contacts configuration: SPDT, Switches features: with short lever, Operating temperature: -25...85°C, Body dimensions: 12.8x5.8x6.5mm, DC contacts rating @R: 0.05A / 30V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Operating Force: 0.39N, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.