Продукція > ECE > EJF2243000
EJF2243000 ECE
Category: Microswitches SNAP ACTION
Description: Microswitch SNAP ACTION; 3A/125VAC; 2A/30VDC; SPDT; ON-(ON); EJF
Switching method: ON-(ON)
Switches features: with lever with roller simulation
Operating temperature: -25...85°C
Body dimensions: 12.8x5.8x6.5mm
Max. contact resistance:: 100mΩ
Number of positions: 2
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
AC contacts rating @R: 3A / 125V AC
Contacts configuration: SPDT
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис EJF2243000 ECE
Category: Microswitches SNAP ACTION, Description: Microswitch SNAP ACTION; 3A/125VAC; 2A/30VDC; SPDT; ON-(ON); EJF, Manufacturer series: EJF, Leads: for PCB, Type of switch: microswitch SNAP ACTION, Switching method: ON-(ON), Switches features: with lever with roller simulation, Operating temperature: -25...85°C, Body dimensions: 12.8x5.8x6.5mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, Operating Force: 0.39N, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, AC contacts rating @R: 3A / 125V AC, Contacts configuration: SPDT, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.