Продукція > ECE > EJF2331000
EJF2331000
EJF2331000 ECE
Category: Microswitches SNAP ACTION
Description: Microswitch SNAP ACTION; 0.05A/30VDC; with lever (with roller)
Operating temperature: -25...85°C
Contacts configuration: SPDT
Switches features: with lever (with roller)
DC contacts rating @R: 0.05A / 30V DC
Body dimensions: 12.8x5.8x6.5mm
Max. contact resistance:: 100mΩ
Leads: for PCB
на замовлення 150 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис EJF2331000 ECE
Category: Microswitches SNAP ACTION, Description: Microswitch SNAP ACTION; 0.05A/30VDC; with lever (with roller), Operating temperature: -25...85°C, Manufacturer series: EJF, Type of switch: microswitch SNAP ACTION, Switching method: ON-(ON), Contacts configuration: SPDT, Switches features: with lever (with roller), DC contacts rating @R: 0.05A / 30V DC, Body dimensions: 12.8x5.8x6.5mm, Max. contact resistance:: 100mΩ, Operating Force: 0.39N, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Leads: for PCB.