EJP60NP930
EJP60NP930 ETEK MICROELECTRONICS
aa2303b9450f7f7493621ef8ef3dcab2.pdf
Виробник: ETEK MICROELECTRONICS
Description: 60V N&P-Channel Trench Power MOS
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOP
Mounting Type: Surface Mount
Configuration: 2 N and 2 P-Channel
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Drain to Source Voltage (Vdss): 65V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 5.7A
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 150nC @ 10V
Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 1mA
на замовлення 10000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 14
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 60V N&P-Channel Trench Power MOS, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOP, Mounting Type: Surface Mount, Configuration: 2 N and 2 P-Channel, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Drain to Source Voltage (Vdss): 65V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 5.7A, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 150nC @ 10V, Vgs(th) (Max) @ Id: 1V @ 1mA.