EK1E102MNN1020
EK1E102MNN1020 Chinsan (Elite)
DS_1801_EK%20Series.pdf
Виробник: Chinsan (Elite)
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 400 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.35 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 400 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.35 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz.