ELJ-FD1R8KF Panasonic Electronic Components
ELJ-F.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: FIXED IND 1.8UH 145MA 1.95OHM SM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
DC Resistance (DCR): 1.95Ohm Max
Q @ Freq: 15 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant: 80MHz
Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm)
Inductance: 1.8 µH
Current Rating (Amps): 145 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 1.8UH 145MA 1.95OHM SM, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Wirewound, DC Resistance (DCR): 1.95Ohm Max, Q @ Freq: 15 @ 7.96MHz, Frequency - Self Resonant: 80MHz, Inductance Frequency - Test: 7.96 MHz, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm), Inductance: 1.8 µH, Current Rating (Amps): 145 mA.