ELJ-NJ18NGF2 Panasonic Electronic Components
ELJ%20Inducter%20Series.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: FIXED IND 18NH 550MA 150MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 150mOhm Max
Q @ Freq: 40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant: 5GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 250 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Inductance: 18 nH
Current Rating (Amps): 550 mA