ELJ-NJ56NJF2 Panasonic Electronic Components
ELJ%20Inducter%20Series.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: FIXED IND 56NH 360MA 300MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 300mOhm Max
Q @ Freq: 38 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant: 2.7GHz
Material - Core: Non-Magnetic
Inductance Frequency - Test: 200 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Inductance: 56 nH
Current Rating (Amps): 360 mA