Продукція > BOURNS INC. > EM14C0A-E28-R164H
EM14C0A-E28-R164H Bourns Inc.
em14.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: ROTARY OPTICAL ENCODER - 14MM
Packaging: Tube
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel Mount
Orientation: Right Angle
Termination Style: Cable with Connector
Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V
Encoder Type: Optical
Detent: No
Pulses per Revolution: 64
Actuator Type: 1/8" Dia Slotted End
Built in Switch: Yes
Rotational Life (Cycles Min): 1M
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ROTARY OPTICAL ENCODER - 14MM, Packaging: Tube, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel Mount, Orientation: Right Angle, Termination Style: Cable with Connector, Voltage - Supply: 4.75V ~ 5.25V, Encoder Type: Optical, Detent: No, Pulses per Revolution: 64, Actuator Type: 1/8" Dia Slotted End, Built in Switch: Yes, Rotational Life (Cycles Min): 1M, DigiKey Programmable: Not Verified.