Продукція > SIKA > EME8REF-C2-0060
EME8REF-C2-0060
EME8REF-C2-0060 SIKA
Category: Pneumatics accessories
Description: Digital pressure gauge; Working press: -1÷60bar; Thread: G 1/4"
Power supply: battery AA 1,5V x2
Measurement: pressure
Medium temperature range: -20...80°C
Operating pressure: -1...60bar
Operating temperature: 0...50°C
Pressure measuring resolution: 10mbar
Digit height: 15mm
Diameter: 90mm
Display parameters: 4,5 digit
Pressure measuring accuracy: ±0.5%
Написати відгук
Category: Pneumatics accessories, Description: Digital pressure gauge; Working press: -1÷60bar; Thread: G 1/4", Power supply: battery AA 1,5V x2, Type of pneumatic module: digital pressure gauge, Body material: elastomer thermoplastic TPE; zinc die-cast, Thread: G 1/4", IP rating: IP67, Kind of display used: LCD, Illumination: LED, Measurement: pressure, Medium temperature range: -20...80°C, Operating pressure: -1...60bar, Operating temperature: 0...50°C, Pressure measuring resolution: 10mbar, Digit height: 15mm, Diameter: 90mm, Display parameters: 4,5 digit, Pressure measuring accuracy: ±0.5%, Measuring unit: bar; in H2O; kg/cm2; kPa; mbar; m H2O; MPa; psi.