Продукція > SIKA > EME8REF-C2-0400
EME8REF-C2-0400
EME8REF-C2-0400 SIKA
Category: Pneumatics accessories
Description: Digital pressure gauge; Working press: 0÷400bar; Thread: G 1/4"
Measurement: pressure
Operating temperature: 0...50°C
Medium temperature range: -20...80°C
Operating pressure: 0...400bar
Digit height: 15mm
Pressure measuring accuracy: ±0.5%
Diameter: 90mm
Pressure measuring resolution: 0.1bar
Display parameters: 4,5 digit
Measuring unit: bar; in H2O; kg/cm2; kPa; mbar; m H2O; MPa; psi
Power supply: battery AA 1,5V x2
Написати відгук
Category: Pneumatics accessories, Description: Digital pressure gauge; Working press: 0÷400bar; Thread: G 1/4", Type of pneumatic module: digital pressure gauge, Thread: G 1/4", IP rating: IP67, Kind of display used: LCD, Illumination: LED, Measurement: pressure, Operating temperature: 0...50°C, Medium temperature range: -20...80°C, Operating pressure: 0...400bar, Digit height: 15mm, Pressure measuring accuracy: ±0.5%, Diameter: 90mm, Pressure measuring resolution: 0.1bar, Display parameters: 4,5 digit, Measuring unit: bar; in H2O; kg/cm2; kPa; mbar; m H2O; MPa; psi, Power supply: battery AA 1,5V x2, Body material: elastomer thermoplastic TPE; zinc die-cast.