Продукція > SIKA > EME8REF-C2L0700
EME8REF-C2L0700
EME8REF-C2L0700 SIKA
Pressure_gauges_E2_D2_C2.pdf Ba_Ref-E2D2C2-MANUAL.pdf
Виробник: SIKA
Category: Pneumatics accessories
Description: Digital pressure gauge; Working press: 0÷700bar; Thread: G 1/4"
Type of pneumatic module: digital pressure gauge
Operating pressure: 0...700bar
Thread: G 1/4"
Diameter: 90mm
Pressure measuring accuracy: ±0.5%
Body material: elastomer thermoplastic TPE; zinc die-cast
IP rating: IP67
Operating temperature: 0...50°C
Pneumatic components features: Data logger
Kind of display used: LCD
Power supply: battery AA 1,5V x2
Illumination: LED
Measuring unit: bar; in H2O; kg/cm2; kPa; mbar; m H2O; MPa; psi
Digit height: 15mm
Pressure measuring resolution: 0.1bar
Measurement: pressure
Medium temperature range: -20...80°C
Display parameters: 4,5 digit
Interface: USB mini
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Pneumatics accessories, Description: Digital pressure gauge; Working press: 0÷700bar; Thread: G 1/4", Type of pneumatic module: digital pressure gauge, Operating pressure: 0...700bar, Thread: G 1/4", Diameter: 90mm, Pressure measuring accuracy: ±0.5%, Body material: elastomer thermoplastic TPE; zinc die-cast, IP rating: IP67, Operating temperature: 0...50°C, Pneumatic components features: Data logger, Kind of display used: LCD, Power supply: battery AA 1,5V x2, Illumination: LED, Measuring unit: bar; in H2O; kg/cm2; kPa; mbar; m H2O; MPa; psi, Digit height: 15mm, Pressure measuring resolution: 0.1bar, Measurement: pressure, Medium temperature range: -20...80°C, Display parameters: 4,5 digit, Interface: USB mini.