Продукція > SIKA > EME8REF-D2-0040
EME8REF-D2-0040
EME8REF-D2-0040 SIKA
Category: Pneumatics accessories
Description: Digital pressure gauge; Working press: -1÷40bar; Thread: G 1/4"
Type of pneumatic module: digital pressure gauge
Operating pressure: -1...40bar
Thread: G 1/4"
Diameter: 90mm
Pressure measuring accuracy: ±0.1%
Body material: elastomer thermoplastic TPE; zinc die-cast
IP rating: IP67
Operating temperature: 0...50°C
Kind of display used: LCD
Power supply: battery AA 1,5V x2
Illumination: LED
Measuring unit: bar; in H2O; kg/cm2; kPa; mbar; m H2O; MPa; psi
Digit height: 15mm
Pressure measuring resolution: 10mbar
Measurement: pressure
Medium temperature range: -20...80°C
Написати відгук
Category: Pneumatics accessories, Description: Digital pressure gauge; Working press: -1÷40bar; Thread: G 1/4", Type of pneumatic module: digital pressure gauge, Operating pressure: -1...40bar, Thread: G 1/4", Diameter: 90mm, Pressure measuring accuracy: ±0.1%, Body material: elastomer thermoplastic TPE; zinc die-cast, IP rating: IP67, Operating temperature: 0...50°C, Kind of display used: LCD, Power supply: battery AA 1,5V x2, Illumination: LED, Measuring unit: bar; in H2O; kg/cm2; kPa; mbar; m H2O; MPa; psi, Digit height: 15mm, Pressure measuring resolution: 10mbar, Measurement: pressure, Medium temperature range: -20...80°C, Display parameters: 4,5 digit.