ERQ-12AJ820P Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: RES 82 OHM 5% 1/2W AXIAL
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±5%
Package / Case: Axial
Temperature Coefficient: ±350ppm/°C
Size / Dimension: 0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm)
Composition: Metal Film
Operating Temperature: -30°C ~ 130°C
Part Status: Obsolete
Resistance: 82 Ohms
Написати відгук
Description: RES 82 OHM 5% 1/2W AXIAL, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±5%, Features: Flame Retardant Coating, Safety, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Temperature Coefficient: ±350ppm/°C, Size / Dimension: 0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm), Composition: Metal Film, Operating Temperature: -30°C ~ 130°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: Axial, Part Status: Obsolete, Resistance: 82 Ohms.