ESBF-LS-40-100-3P Festo Corporation
Type: Linear Actuator
Accuracy: ±50µm
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Termination Style: Connector
Duty Cycle: 100%
Stroke Length: 3.937" (100.00mm)
Ingress Protection: IP40
Motor Type: Stepper
Speed: 5.91 in/s (150.0 mm/s)
Construction: Lead Screw
Load Force (Dynamic): 224.81lbf (1000.0N)
Acceleration: 2.50 m/s²
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ELECTRIC CYLINDER, Packaging: Bulk, Type: Linear Actuator, Accuracy: ±50µm, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Termination Style: Connector, Duty Cycle: 100%, Stroke Length: 3.937" (100.00mm), Ingress Protection: IP40, Motor Type: Stepper, Speed: 5.91 in/s (150.0 mm/s), Construction: Lead Screw, Load Force (Dynamic): 224.81lbf (1000.0N), Acceleration: 2.50 m/s².