Продукція > KEMET > ESE105M100AC3FA
ESE105M100AC3FA
ESE105M100AC3FA KEMET
KEM_A4055_ESE.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM RAD 105C
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 15 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 21.75 mA @ 10 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM RAD 105C, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 15 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 21.75 mA @ 10 kHz.