Продукція > KEMET > ESK105M200AC3AA
ESK105M200AC3AA
ESK105M200AC3AA KEMET
Description: CAP ALUM RAD 85C
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 1 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 19 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 26.6 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM RAD 85C, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 1 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 19 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 26.6 mA @ 10 kHz.