Продукція > KEMET > ESK107M350AN2AA
ESK107M350AN2AA
ESK107M350AN2AA KEMET
Description: CAP ALUM RAD 85C
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.496" (38.00mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 504 mA @ 10 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM RAD 85C, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.496" (38.00mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 504 mA @ 10 kHz.