ESP-240-54
ESP-240-54 MEAN WELL
ESC-120-spec.pdf
Виробник: MEAN WELL
Benchtop Power Supplies 216W 54V 4A MTBF 226.6K Hrs.Min
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC CONVERTER 54V 216W, Packaging: Box, Power (Watts): 216W, Features: Adjustable Output, Universal Input, Size / Dimension: 5.91" L x 5.51" W x 2.95" H (150.0mm x 140.0mm x 75.0mm), Mounting Type: Benchtop, Voltage - Input: 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 249 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Laboratory, Approval Agency: cCSAus, CE, Efficiency: 85%, Voltage - Output 1: 54V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 4 A.
Інші пропозиції ESP-240-54
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
ESP-240-54 ESP-240-54 Виробник : MEAN WELL USA Inc. ESC-120-spec.pdf Description: AC/DC CONVERTER 54V 216W
Packaging: Box
Power (Watts): 216W
Features: Adjustable Output, Universal Input
Size / Dimension: 5.91" L x 5.51" W x 2.95" H (150.0mm x 140.0mm x 75.0mm)
Mounting Type: Benchtop
Voltage - Input: 88 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC, 249 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Laboratory
Approval Agency: cCSAus, CE
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 54V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 4 A