Продукція > SAMTEC INC. > ESW-106-12-L-D
ESW-106-12-L-D Samtec Inc.
esw_th.pdf
Виробник: Samtec Inc.
Description: CONN SOCKET 12POS 0.1 GOLD PCB
Packaging: Tube
Connector Type: Elevated Socket
Voltage Rating: 550VAC
Current Rating (Amps): 5.2A per Contact
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 12
Style: Board to Board
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Type: Forked
Fastening Type: Push-Pull
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Length - Post: 0.090" (2.29mm)
Insulation Height: 0.435" (11.05mm)
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Number of Rows: 2
на замовлення 262 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN SOCKET 12POS 0.1 GOLD PCB, Packaging: Tube, Connector Type: Elevated Socket, Voltage Rating: 550VAC, Current Rating (Amps): 5.2A per Contact, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 12, Style: Board to Board, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Contact Type: Forked, Fastening Type: Push-Pull, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: 10.0µin (0.25µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Length - Post: 0.090" (2.29mm), Insulation Height: 0.435" (11.05mm), Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm), Number of Rows: 2.