Продукція > KEMET > ESY107M050AG3JA
ESY107M050AG3JA
ESY107M050AG3JA KEMET
KEM_A4007_ESY.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 74mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 74 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 511 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 730 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 74mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 3000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 74 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 511 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 730 mA @ 100 kHz.