Продукція > KEMET > ESY108M010AH8EA
ESY108M010AH8EA
ESY108M010AH8EA KEMET
KEM_A4007_ESY.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM RAD 105C LOW ESR/IMPD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 38mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 38 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.0725 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.43 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM RAD 105C LOW ESR/IMPD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 38mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 38 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.0725 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.43 A @ 100 kHz.