Продукція > KEMET > ESY108M025AL3AA
ESY108M025AL3AA
ESY108M025AL3AA KEMET
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 21 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.77 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.36 A @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM RAD 105C LOW ESR/IMPD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.512" Dia (13.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 21 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.77 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.36 A @ 100 kHz.