Продукція > KEMET > ESY186M035AC2AA
ESY186M035AC2AA
ESY186M035AC2AA KEMET
KEM_A4007_ESY.pdf
Виробник: KEMET
Description: CAP ALUM RAD 105C LOW ESR/IMPD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 470mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Capacitance: 18 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 470 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 147 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 210 mA @ 100 kHz
Написати відгук
Description: CAP ALUM RAD 105C LOW ESR/IMPD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 470mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Capacitance: 18 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 470 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 147 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 210 mA @ 100 kHz.